2016 m. rugsėjo 3 d., šeštadienis

Keletas klausimų ir atsakymų apie rezidentūrą Vokietijoje

Sveiki,

kažkaip užsidirbau tame priėmimo skyriuje tiek, kad net neberasdavau ūpo aprašinėti viską... Prieš pradėdama jame dirbti maniau, kad bus energijos dar ir aprašinėti įspūdžius bloge, bet, pasirodo, nelabai. Gal kada dar ką įdomaus aprašysiu iš savo patirčių, kurių prisikaupiau tikrai nemažai per šituos kone metus priėmime. Bet šis įrašas visgi apie ką kita.

Paskutiniu metu itin dažnai sulaukiu visokiausių klausimų apie rezidentūrą Vokietijoje ir kiekvienam asmeniškai atrašinėti yra ganėtinai sunku, ypač, kadangi suteikiama informacija persikloja ir kartojasi. Neseniai gavau komentarą po savo senu blogo įrašu apie internatūros radybas, kuriame buvo užduota keletas klausimų apie rezidentūrą iš penktakursės medicinos studentės. Taigi vietoj atrašymo komentaru nusprendžiau parašyti trumpą blogo įrašą su atsakymais - gal pravers ir kitiems. Jeigu ką, aš nesu jokia rezidentūros Vokietijoje ekspertė ir tikrai visko nežinau ir neatsakysiu, tik tiek, kiek iš praktikos ir kolegų sužinojau. Taigi užduotieji klausimai ir atsakymai:

1) Kaip vyksta pats patekimas į rezidentūrą Vokietijoje? Nereikia rašytis sutarčių su universitetu? Tai tiesiog įsidarbinimas kurioje nors ligoninėje būtent toje srityje?
Taip, rezidentūra Vokietijoje, kaip ir beveik bet kurioje kitoje šalyje, nėra studijos ir neturi jokio studijų aspekto, jokių paskaitų ir kontrolinių darbų, jokių privalomų mokslinių darbų. Tai tiesiog darbas, taigi įsidarbini rezidentu atėjęs į normalų darbo pokalbį ir gauni darbą arba ne. Bet kurioje ligoninėje, kurioje tave tenkina galimybės išmokti tai, ką nori išmokti. Kaip ieškoti? Googlinti ligonines ir rašinėti nurodytais adresais, prisegant CV ir kitus jų prašomus dokumentus. Nieko gudraus. Tik reikia pasiruošti ilgai ir nuobodžiai laukti atsakymų.

Tarkim, jeigu nori būti kardiologu, tai galima iškart susirasti ligoninę su pilnu kardiologiniu skyriumi, Cardiac Pain Unit, koronarangiografijomis ir gal net trombektomijomis ir By-Pass operacijomis, bet čia jau universitetinės klinikos ieškoti reikia. Jei nori būti kardiologu ar gastroenterologu ar bet kokiu kitokiu specialistu vidaus ligų srityje, ieškaisi darbo vietos pavadinimu "Assistenzarzt Innere Medizin", nes čia šiaip nereikia nuspręsti iš anksto, kuo tu tiksliai nori būti, aišku, jei tai žinai, tai sakai ir prašaisi jau į tą konkretų skyrių, bet vis tiek skyriais reiks keistis, dirbti priėmime, tai visų sričių išmoksi. Beje, skelbimas Innere Medizin darbo vietai yra kone kiekvienoje Vokietijos ligoninėje, kiek esu tinklapių žiūrėjusi, nes internistų labai trūksta. 

Jei nori būti chirurgu, tai verta ieškotis Allgemeinchirurgie arba Common trunk vietos, tada po kažkur dviejų metų gali konkrečiau pereiti į vieną kurį skyrių, jei nori, gal ir anksčiau. Bet irgi rotuojamasi, pabūnama ir traumatologijoje, ir pilvo chirurgijoje, ir priėmime, o taip pat ir intensyvioje terapijoje, anesteziologijoje - yra numatyti mėnesių skaičia, kiek ten reikia prabūti, dažniausiai ilgiau prabūni, nei reikia. Tarkime, man oficialiam vidaus ligų išsilavinimui reikia tik 6 mėnesių priėmimo skyriuje, bet aš išbūsiu mažiausiai 10. Tai nereiškia, kad rezidentūra ilgiau truks, tu pats skaičiuojiesi sau, kada tau tie penki ar šeši metai praeina ir žiūri, ar viską surinkęs, ko reikia. Rezidentūros programos randamos internete. Mačiau, kad kažkas yra pasidalinęs nuorodomis Feisbuko grupėje "Lietuvos gydytojai Vokietijoje".

2) Kada gauname diplomą, kad pabaigėme rezidentūrą? Po tų atidirbtų tai specialybei priklausomų metų? 
Diplomas gaunamas išlaikius specialisto egzaminą, kada tu jį laikysi, tai jau tavo reikalas. Aišku, kad prie jo būtum prileistas, reikia atitikti reikalavimus - tam tikrą metų skaičių būt išdirbus toje srityje, padarius tam tikrą skaičių tam tikrų procedūrų, operacijų ar panašiai - už tą viską pasirašo šefas ir tai tavo leidimas laikyti egzaminą. Kokiai specialybei ko reikia, galima pasigooglinti arba kaip minėjau, buvo nuoroda Feisbuko grupėje, tiesiog užmeskite akį. Į visa tai gilintis atsipūtus galima jau pradėjus dirbti čia, tada ir iš kolegų vokiečių galima tą pačią informaciją susižinoti :) Yra labai daug žmonių, kurie dirba ir 10 metų, ir ilgiau rezidentais ir visai neplanuoja laikytis to specialybės egzamino. Jokių problemų, galima ir taip, jeigu norisi. Atlyginimas vis tiek jau labai neblogas būna paskutinių metų rezidentų, bet man atrodo po 5 ar 6 metų jau nebekelia jo, nesvarbu, kad tu sau toliau rezidentas lieki, gausi jau tiek pat, nebekils pinigėliai, bet tai jau bus kokie 3500 į rankas neabejotinai. Taipogi pasibaigęs Innere Medizin gali laikytis skirtingų specialybių egzaminus pagal pasirinkimą ir, aišku, atliktas procedūras. Jei pridarei endoskopijų, tai gali ir gastroenterologiją iškart išsilaikyti. Visada galima išsilaikyti bendras vidaus ligas ir paskui po poros metų surinkus didesnį skaičių kažkokių trūkstamų procedūrų, tyrimų patirties, dar ir antrą specialybę išsilaikyti. 

3) Ar reikia kiek nors mokėti už rezidentūrą Vokietijoje? 
Žinoma, kad nereikia, čia irgi išimtinis atvejis Lietuvos ir gal dar kokių kitų valstybių, buvusių Tarybų Sąjungoje, kad turi susimokėti už tai, kad dirbi :D Man tai nesuvokiamas dalykas, viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Lietuvoje rezidentūros daryti nesinori. Principas Lietuvoje: arba imk specialybę, kuri tavęs nedomina (čia tuo atveju, jei trūksta tų be galo reikšmingų studentų mokslinių darbų, tai, deja, kokios specialybės nori, negausi, nepriklausomai, kad esi pirmame dešimtuke studentų pagal pažymius), arba susimokėk, kad darytum tai, kas domina. Betgi dar reikia ir žinoti, kas gi labiausiai domina! Ne kiekvienas iškart žino... 
Vokietijoje tu gali galvoti dar ir galvoti daug metų, ko tiksliai visgi nori, gali keisti specialybes iš vienos į kitą neprarasdamas metų, keisti ligonines, jei nori, kad ir kas metai. Tarkim su dviem metais vidaus ligų patirties, paskui gali eiti į daugybę kitų sričių - šeimos mediciną, laboratorinę mediciną, reabilitaciją, darbo mediciną ir t.t., neprarasdamas tų dviejų metų. Jie įskaičiuoti į rezidentūrą. O net jeigu ir nebūtų, atlyginimą toliau gausi ir kitoje srityje, tai jei širdis kur traukia, nereikia nervintis, kad pora metų vėliau rezidentūrą pabaigsi, čia niekas nesinervina dėl to. Aš turėjau internę, vyresnę nei mano mama, ir turėjau jai vadovauti ir mokyti, kaip ką daryti. Vokiečiai neretai studijuoja mediciną jau atidirbę nemažai metų visai kitoje srityje. Čia niekada nevėlu! :D Be to, labai dauguma jų darosi gap year po abitūros ir tada dar ir po studijų, kai metus tiesiog keliauja ar savanoriauja ar panašiai, o ne iškart kūlversčiais lekia į studijas, įsidarbinti ir taip toliau. Aš tai vertinu labai teigiamai.

4) Ar galima po rezidentūros Vokietijoje sugrįžti į Lietuvą ir ar tas diplomas galios čia?
Kad į Lietuvą sugrįžti galima, tai faktas, tik ar norėsis? :) Pripratus prie gero, paskui gali būti labai sunku Lietuvoje... Na, bet tikrai įmanoma, tikrai viskas galioja. Bet tada turbūt reiktų prisitaupyti daug prieš grįžtant, kitaip labai jau trūkumas pinigų su lietuvišku atlyginimu pasijaus...

5) Kokios pajamos gaunamos Vokietijoje už kardiologijos rezidentūrą? Ar jų užtenka pragyvenimui ir dar pasitaupymui?
Pajamos nepriklausomai nuo rezidentūros srities gaunamos kone identiškos pagal nustatytą oficialų tarifą visoje Vokietijoje. Jos visgi kiek varijuoja priklausomai nuo žemės, kurioje dirbi, nes mokesčių nuskaičiavimas kiek skirtingas, taip pat, jei esi vedęs ir turi vaikų, gauni daugiau pinigų, nes mokesčių klasė pasikeičia. Kuo daugiau vaikų, tuo daugiau pinigų :D 

Žodžiu, pirmųjų metų rezidentas gauna mažiausiai 2200 eurų į rankas, bet gali gauti ir kokius 2500, priklauso nuo žemės ir, kiek pastebėjau, chirurgai kažkodėl truputį daugiau gauna. O tada dar priklauso nuo ligoninės ir kiek budėjimų turi, galima dar prisidurti nemažai, net ir iki 3000 į rankas. Kasmet atlyginimas pakyla kokiais 200 eurų, o gal vėlesniais metais ir po daugiau, tiksliai nežinau. Atlyginimo užtenka geram pragyvenimui, nereikia žiūrėti į kainas prekybos centre, nebent tavo tikslas kuo daugiau susitaupyti. Labai taupiai gyvenant čia galima LABAI daug susitaupyti, manau teoriškai ekstra taupant ir nuomojant nebrangų butą galima ir kokį 1500 eurų per mėnesį "į kojinę slėpti". Netaupiai gyvenant irgi galima kažkiek pasitaupyti, bet dar ir gražiai paatostogauti Maljorkoje, kur buto nuomos kainos net pigesnės nei Palangoje, bei įsigyti kažką, ko trokšti.

Prekybos centruose Vokietijoje kainos nesijaučia stipriai brangesnės, negu Lietuvoje, o kai kurie dalykai ir žymiai pigesni. Pavyzdžiui, šampūnai ir panašios kosmetikos priemonės. Plaukų lakas, kuris čia kainuoja 1,5 euro, Lietuvoje kainuoja 6 (praeitą mėnesį palyginau)! Dušo želė Lietuvoje daugybė rūšių kainuoja virš 3-4 eurų, kas man atrodo ekstra brangu, atvykus iš Vokietijos. 

Didžiausios išlaidos čia yra buto nuoma, kuri žyyymiai pigesnė Vokietijos Rytuose, o atlyginimas tai visur vienodas, todėl, kai dabar pamąstau, iš tiesų rezidentui, norinčiam taupyti, Rytai yra labiau naudingi :D Tarkime mano mieste Vakaruose ne vienas kolega ir po 1000 eurų ir daugiau už buto nuomą atiduoda, o pas draugą Rytuose kur kas didesnis, gražesnis butas atsieina apie 500 eurų. Per savo internatūrą aš gyvenau Erfurte nedidukame palėpiniame butuke už 300 eurų per mėnesį. Žodžiu, norint galima daug susitaupyti.


Tai tiek atsakymų šiam kartui. Kas turi klausimų šia tema, rašykite komentaruose po šiuo įrašu, pasistengsiu atsakyti, ką žinau, o gal kiti Vokietijos rezidentai irgi padės ir pakomentuos. Taip pat, jei kažką klaidingai parašiau, laukiu pataisymų ir papildymų :)

Gražaus savaitgalio. 

Šaltinio, deja, nežinau, kažkada kompiuteryje išsisaugojau, nes patiko.
Nuotrauka man nepriklauso! 

40 komentarų:

  1. Labas! Labai ačiū už išsamią informaciją, mokausi 6 kurse, ir dabar jau labai norisi ieškot ir po studijų išvažiuoti.
    O gal gali pasidalinti, kur ruošeisi vokiečių kalbos egzaminui? Ir ar ilgai užtruko, kol gavai vietą rezidentūrai?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Dėl kalbos egzaminų aš negaliu gerai patarti, nes aš kalbą mokėjau jau nuo mokyklos, vokiečių buvo mano pirmoji užsienio kalba, laikiusi abitūros egzaminą net buvau. Todėl man beliko pakartoti, ką jau mokėjau, ir išsilaikyti reikiamus kalbos egzaminus, pripažįstamus Vokietijoje :) Aš baigiau 2014 metų birželį, pradėjau dirbti 2014 metų gruodį. Būčiau anksčiau pradėjusi dirbti, bet mano žemėje man reikėjo tokio specifinio medicininės kalbos egzamino, kurio pasiruošimą lankiau rudenį 6 savaites jau Vokietijoje ir jį išsilaikiusi tik padaviau dokumentus aprobacijai. Manau, rasti vidaus ligų rezidentūros vietą galima labai greitai, svarbu tik tada labai greitai dokumentus susitvarkyti ir gauti aprobaciją, kad oficialiai galėtum dirbti.

      Panaikinti
  2. Sveika. O odos ligos Vokietijoje priskiriamos prie vidaus ligų ar čia visai atskiras dalykas?

    AtsakytiPanaikinti
  3. Ne, deja, ne. Tai atskiras dalykas ir gan mėgstamas vokiečių. Bet, manau, vis tiek realu rasti vietą :)

    AtsakytiPanaikinti
  4. Sveiki, norėčiau pasiteirauti,ar jau baigus rezidentūrą Lietuvoje būtų galima mokytis visai kitos rezidentūros Vokietijoje?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Parašiau atsakymą ir kažkaip išsitrynė. Tai rašau vėl :D Aš rezidentūros nebaigusi, atvykau iškart po studijų čia. Bet čia galima pasibaigt kiek nori kokių nori rezidentūrų, jei tik ūpo ir laiko turi :D Taip kad be problemų galima baigus rezidentūrą Lietuvoje atvykti čia į kitą rezidentūrą, bet iš tiesų tai čia nebent jei sritį keiti apsimoka (jei kas persikloja, tai dar ir užskaitytų tau keletą metų iš LT rezidentūros). Šiaip jei jau esi specialistė geriausia gauti aprobaciją kaip specialistui, bet įsidarbinti Assistenzarzt pradžiai, kad apsiprastum ir kalbą palavintum, o vėliau tapti Oberarzt galima bus. Bet aprobaciją tai kaip Facharzt darytis rekomenduočiau, neslėpti fakto, kad jau esi specialistas. Nes atlyginimas žymiai didesnis priklausys ir šiaip kai įsivažiuosi paaukštins pareigose :)

      Panaikinti
  5. Sveiki, man labai patiko jūsų rašinys apie dažniausius klausimus apie Vokietijos rezidentūra. Naudodamasis proga norėčiau pasiklausti keleto dalykų dėl aprobacijos. Ją tvarkytis reikia jau turint darbo vietą ar pirma gauti aprobaciją ir tada ieškotis vietos. Aprobacijos reikia prašyti tam tikros žemės Ärztekammer. Ar ji galioja tik toje žemėje kur išduota ar visoje Vokietijoje? Kiek maždaug laiko užtrunka aprobacijos procesas? Ir pabaigai kokia Jūsų nuomenė apie recruitment agentūras, kurios pasirūpina visais popieriniais reikalais, bet turi apie metus išdirbti jų išrinktoje ligoninėje?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Labas. Aprobacijai dokumentus geriausia siųsti jau turint darbo vietą, nes darbo vietą prašo nurodyti anketoje ir, pavyzdžiui, mano aprobaciją net atsiuntė į darbovietę, o ne į namus man. Man padarė ją ekstra greitai, gal kad prieš Kalėdas, bet per dvi savaites padarė, šiaip gali ir kokias 6 savaites trukti. Dar gali būti, kad jiems kažkas užklius dokumentuose ir prašys pataisymų. Tada ilgėliau gali trukti. Aprobacija galioja visoje Vokietijoje, nesvarbu kurioje žemėje padaryta. Ir visą gyvenimą galioja, nereikia prasitęsinėti. Aš pati dirbu per recruitment agentūrą, bet man ta agentūra nieko nepadėjo su dokumentais, tik porą klausimų atsakė, pati viską tvarkiausi. Tačiau ir nebuvo nurodyta, kad privalau metus išdirbti ar panašiai, aš išvis nieko nepasirašiau su ta agentūra. Manau, kad jei reikia kažką pasirašyti, kad tikrai metus išdirbsi, tai geriau jau pačiam ieškotis, nes tikrai gali pakliūti kokia labai prasta ligoninė ir norėsis iškart mesti, tai kam kankintis.

      Panaikinti
  6. Sveiki. Noriu pasiteirauti dėl akušerijos - ginekologijos specialybės. Ar ji priskiriama chirurgijos specialybei? Kokia priėmimo tvarka? Ar sunku rasti darbo vietą?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Priėmimo tvarka tokia, kaip ir visur :) Susirandi darbo vietą ir eini dirbti. Sunkiau, nei vidaus ligas rasti, bet tikrai būna nemažai skelbimų ir ginekologijos. Tikrai galima rasti :) Nepriklauso tiesiogiai chirurgijai, ta prasme, nežinau, ar tarkim po poros metų ginekologijos gali pereiti į kokią ortopedinę chirurgiją ir užskaitys tuos metus. Gali būti šiaip, bet nežinau :)

      Panaikinti
  7. Autorius pašalino šį komentarą.

    AtsakytiPanaikinti
  8. Sveiki, norėjau paklausti ar stojant į rezidentūrą Vokietijoj labai svarbūs pažymiai? ar būtina turėt 9-10? :)

    AtsakytiPanaikinti
  9. Labai ačiū už straipsnį - tokios informacijos (iš pirmų lūpų) labiausiai ir reikia. Aš taip pat galvoju apie chirurgija Vokietijoje, tačiau kol kas viskas atrodo sudėtinga vien dėl konkurencijos.. Kokia ten yra sistema dėl priėmimo? Turiu omeny, kad pas mus gi visokie ten krepšeliai ir pan., kurie turi daug įtakos, o Vokietijoje kas labiausiai lemia?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Laisvai rasi chirurgijos vietą, labai daug skelbimų matau paskutiniu metu, tik, aišku, reikia į mažesnius miestukus rašinėti, o ne į kiečiausias klinikas, ir tikrai rasi. Čia paprasčiausia darbo paieška, jokių krepšelių nėra čia ir nieko :) Nuo ko priklauso ar gausi vietą? Na, daugiausiai šansų, kad jei kvietė į pokalbį, tai kad gausi, nebent jie gavo labai daug CV, kas būtų keista, ir pakvietė visus į pokalbius ir kiti tarkim labiau patyrę. Šiaip garantuoju tau, kad rasi chirurginę vietą be problemos :)

      Panaikinti
  10. Sveika, esu girdėjęs, kad nemokančius arba neturinčius tam tikro kalbos lygio ligoninė apmoko, ta prasme suteikia galimybę lankyti kursus. Ar dabar dar taip įmanoma, ar jau yra pakankamai daug žmonìų mokančių kalbą B2/C1 lygiais?

    Ačiū už atsakymą :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Negaliu pakomentuoti, tikrai nežinau, gal kokios milžiniškos klinikos tikrai pačios organizuoja kalbos kursus, bet nesu nieko apie tai girdėjusi. Mano ligoninė tikrai pati neorganizuoja manau. Tu gali pats į kalbų mokyklą eiti į kursus, o ligoninėje tuo metu susitarti dėl praktikos ir gal gauti kur gyventi, pinigėlių kažkiek. Priklauso nuo ligoninės. Tiesiog rašyk ligoninėms ir klausinėk apie viską, kas pas jas įmanoma. Ir nenustebk, kad jos labai lėtai atrašinėja :D Kartais po kelių mėnesių ateina atsakymas.

      Panaikinti
    2. Supratau :) o kaip manai, ar įmanoma gauti vasaros praktiką mokant kalbą A2 lygiu? Ir kada maždaug reikia pradėti ieškoti vietos? Dabar jau, spėju, per vėlu šiai vasarai? Ar jiems nėra skirtumo ir jei pasiseks, kad bus laisvų vietų, tai ir priims?

      Panaikinti
    3. Garantuotai galima rasti ir šiai vasarai, ir su A2, priklauso nuo tavo pastangų ir kantrybės :D kuo daugiau ligoninių parašyk, garantuoju rasi kažką :)

      Panaikinti
    4. Dar turiu viena klausimą. Kai tu tareisi dėl praktikos, o vėliau ir internatūros vietos, tai jie tau atsiuntė prieš važiuojant pas juos kažkokią sutartį ar kažką panašaus? Ar tiesiog būdavo žodinis susitarimas ir tada vietoj visus dokumentus susitvarkydavai?

      Panaikinti
    5. Jei gerai pamenu, tai tik vietoje pasirašiau sutartis visas, o šiaip tik per emeilą susitarimas buvo. Bet kai jau darbo ieškojau, tai jau atsiuntė darbo sutartį.

      Panaikinti
    6. Tai va, aš ir emeilu kaip ir susitariau, sako, kad atvažiavus į vietą viską duos, bet kažkaip baisu, nes norėtųsi iš anksto lėktuvo bilietus nusipirkt ir susiplanuot viską, tai būtų nefaina ten nuvažiavus gaut špygą :D

      Panaikinti
    7. Patarčiau išsiaiškinti iki tokio levelio viską, kad parašytų kokiu adresu pas kokį asmenį kelintą val. ateiti. Tada tuos emeilus išsispausdinti just in case. Ir jau pirkt bilietus :D Manau super retais atvejais būni ant ledo paliktas, bet ką gali žinot :D svarbu konkrečiai susitart, o ne apytiksliai, tada užtikrintumo daugiau.

      Panaikinti
  11. Labai ačiū už informatyvų straipsnį. Norėjau paklausti, kaip būtų dėl radiologijos rezidentūros. Ar galima iškart darbintis ir mokytis radiologijos skyriuje, ar reikia atlikti rotacijas įvairiuose skyriuose, imt kraują, dirbti vidaus ligų skyriuje ir t.t.? Nes jūs minėjote, kad Vokietijoje skirstoma į vidaus ligų ir chirurgijos skyrius/padalinius, kai darbiniesi rezidentu toje ligoninėje. Tačiau radiologija nei tas, nei tas.. Labai laukiu jūsų atsakymo!

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Eitumei iškart į radiologijos skyrių, bet išmokti dėti venos kateterius ten irgi reikės, nes kai reikia suleisti kontrastą ir pacientas neturi prieigos arba tarkim beleidžiant nubėgo į audinius viskas, tai radiologas pats turi pasidėti naują venos kateterį :) O šiaip darbas iškart prie rentgeno yra. Dažniausiai pirmiausiai mokinamasi vertint rentgenus, vėliau CT, vėliau MRT.

      Panaikinti
    2. Labai ačiū už atsakymą, bet turiu dar vieną klausimą dėl kalbos lygio. Kaip suprantu, nėra Vokietijos įstatymuose nustatyto kalbos lygio reikalavimo ir jį nustato/reikalauja įstaiga, į kurią darbiniesi, tiesa? Tarkim viena įstaiga gali priimti su B2, o kita tik su C1? Reikia derėtis ir tartis su kiekviena ligonine individualiai? Labai laukiu jūsų atsakymo!

      Panaikinti
    3. Netiesa. Yra nustatytas oficialiai koks lygis turi būti tam tikroje žemėje, kad įgytum licenciją, tai nuo įstaigos nepriklauso. Dabar beveik visur jau reikia turėti ne tik B2, bet ir medicininės kalbos C1.

      Panaikinti
  12. Sveika, galbūt, galėtum išsamiau papasakoti apie oftalmologijos studijas? Ar įmanoma rasti vietą? Iš anksto Ačiū :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Išsamiau neturiu ką papasakoti, nes pati neieškojau oftalmologijos vietos. Bet faktas, kad įmanoma rasti vietą - visur įmanoma, jei intensyviai ieškai ir labai daug CV išsiuntinėji.

      Panaikinti
  13. Labas, Lija, jau net gaila rasyt klausimus, nes itariu, kad jau atsibodo atsakynet :D bet, kad jau radau si bloga.... Kol kas neuetysiu klasimais, bet ar teisingai supratau, kad jei pasirasyciau grazu motyvacini laiska ir CV vokiskai ir issiuntineciau i visas Vokietijos ligonines galeciau tartis del internaturos? ir su kokiu vokieciu kalbos lygiu galeciau jau isvaiuoti i internatura? bei gal zinai kaip su universitetu reiktu sutvarkyt reikalus? nors si klausima pateikciau universiteto atstovei kokiai, tai nesvarbu :D

    ir ka reikia daryti gavus internatura? tikriausiai gauciau kakoki mentoriu su kuriuo ir galeciau buti ar kaip? ar sita reiktu aiskintis su ligonine konkreciai?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. As tai del internaturos jokiu motyvaciju nerasiau, tik trumpa CV ir tiek, niekam neidomu interno motyvacijos :D Nemanau, kad kas skaito ir ta CV labai. Dazniausiai nera jokio oficialiaus reikalavimo del kalbos internaturai, nebent ligonine pasakys kad nori tam tikro lygio. Mano draugas 2014 dare visai nemokedamas vokieciu internatura, angliskai pasnekedavo ir tiek. AIsku ir nuo kalbos tavo priklausys ka daryti galesi. Dazniausiai negauni vieno konkretaus mentoriaus, rezidentai tiesiog duoda uzduotis tau ir darai ta ka jie praso, jie tada paaiskina ka nors, priklauso ar pasiseke draugiska rezidenta gaut ta diena :D Nuo rezidento ir priklausys kiek ir ko darysi. Is anksto klausinetis ligonines ka tau reiks daryti internaturos metu tikrai nereikia :D Nuvaziuosi ir pamatysi. Universitetui paskui tereikejo lapo popieriaus su patvirtinimu kokiuose skyriuose buvai kokiom datom, su ligonines stampu ir klinikos vadovo parasu. Nieko sudetingo. Bet cia as kalbu apie 2014 metus.

      Panaikinti
  14. Sveika :) Dar vienas didelis ačiū už visą info, kurią esi prirašius. Man tik kilo klausimas, kaip yra su pačia internatūros pradžia, t.y. kaip visko išmoksti, ar pradžioje būni kieno nors uodegytė paskui vaikščiojanti ir tave apmoko, ar kaip. Nes pripažinkim, po 6 kursų ne tiek jau daug mes turim tų praktinių gebėjimų. O kai rašei apie pirmus metus, atrodo, kad viską moki - ir pleuros, ir liumbalines punkcijas ir galų gale normaliai auskultuoti ir t.t. Nes ką mes geriausiu atveju mokam tai kraują imti, kateterizuoti, zondus dėti, siųti, kai kurie UG kažkiek moka ir viskas. Dar ir tai neidealiai viską. Tai vat man ir įdomus tas pereinamasis laikotarpis, kai tampi daugmaž savarankišku. Ačiūū :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Na va taip ir mokinies, kai turi pacienta kuriam reikia kokios punkcijos, ieskaisi kolegos kuris sutinka su tavim ja daryti ar karta parodyt, ar bent pasakyt ka daryt zingsnis po zingsnio. Ir darai tiesiog, nes reikia. Dazniausiai antra karta jau vienam tenka daryt. Tiesiog darai ir tiek, as tikrai Lietuvoje ir internaturoje jokiu punkciju neismokau, na tik krauja imti. Bet per pirmas kelias darbo savaites Vokietijoje buvau priversta daryti tuos dalykus, tai ir dariau, ieskojau kas parodys pati, kitaip nera. Labai nefaina ir stresinga, bet ka daryt :D Tiesa sakant zondo deti ar slapimo kateterio as nemoku, sita darydavo seseles pas mus. Auskultuoti normaliai as nezinau ar as kadanors mokesiu, ir dabar nesijauciu galinti tai daryt. Plauciu edema nebent :D Arba rysku sistolini uzesi.

      Panaikinti
    2. Ačiū už atsakymą, drąsiau kažkaip pasidarė, kad nesi vienas :D O su auskultacija būtent taip ir jaučiuos :DD kokius sausus karkaliukus ir ryškius pakitimus nebent :D

      Panaikinti
  15. Labas! Super blog'as, labai daug padėjo susiprasti kas kaip!
    Norėčiau paklausti kaip su pačia pradžia Vokietijoje. Ar darbo vietos (rezidentūros) ieškojaisi iš Lietuvos, ar nuvykus į Vokietiją? Kiek laiko tai truko? Kiek maždaug reikėtų pinigų pirmai pradžiai?

    AtsakytiPanaikinti
  16. Sveiki.:) O kaip su pediatrija? Vis dar reikalingi ar kaip Lietuvoje pirmineje grandyje perėmę šią funkciją labiau ŠG?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Labai tiksliai nieko nežinau, tik kad į pediatriją sunkiau pakliūti nei į suaugusių ligas, nes kažkodėl daug norinčių vokiečių pačių :) bet čia gandų lygmuo, aš nežinau tiksliai kaip ten. Žinau tik tikrai, kad visur pilna skelbimų vaikų ir paauglių psichiatrijos rezidentams, tai manau jų trūksta.

      Panaikinti
  17. Laba! Gal žinai ką nors apie dermatologijos rezidertūrą Vokietijoje? Ar labai sunku patekti? Kaip supratau pažymiai nėra pats svarbiausias dalykas, ar taip? Nes manau Lietuvoje į tą porą vietų papulti, tai be šansų :D

    Ačiū už informaciją! :)

    AtsakytiPanaikinti